صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 29
    مدیر انجمن خودرو خورشیدی
    عنوان کاربر
    مدیر انجمن خودرو خورشیدی
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشكرها
    72
    59 بار تشكر شده در 35 پست

پیش فرض پاسخ : آموزش ساختن هواپیمای مدل

با سلام خدمت دوستان !
    آقای phoenix شما اینقدر تبلیغ آقای کریمی را می کنی پولی هم میگیری ؟
    درسته آقای کریمی را همه میشناسن ولی فقط آقای کریمی توی اصفهان مدل کار نمیکنن ! 5 نفر دیگه هم هستن ! خواهشا دیگه تبلیغ شخص خاصی را نکن !
    در مورد هواپیما ی مدل هم می خواستم ببینم کجا آموزش دیدید ؟ پژوهش سرا ؟ یا جای دیگه ؟ چون چند تایی اشتباه کوچک دارید که ...
    آقای سیاوش استکی درست میگه ! بریدن از روی نقشه و سر هم کردن چوب ها میشه کاردستی ساختن ولی باید بگم کپی کردن datasheet و کپی کردن از روی بقیه ربات ها هم کار آنچنان سختی نیستا !!!
    چه خوب میشد طراحی هواپیما و اختراع یک ربات جدید را ببینیم توی این انجمن !!!!
    ولی با توجه به سن میشه گفت phoenix میتونید در آینده ی نزدیک به ساخت عمود پرواز و هاور کرافت مشغول بشید که یکم سخت تره !

در مورد هزینه ی هواپیمای مدل الکتریکی :
    100/000 تومان ساخت بدنه
    79/000 تومان موتور الکتریکی Brushless
    93/000 تومان speedcontrol
    79/000 تومان باتری 3cell
    210/000 تومان Radiocontrol
    برای ساخت هواپیمای مدل پیستونی :
    100/000 تومان ساخت بدنه
    60/000 تومان موتور
    *(( خورشید باش تا اگر خواستی بر کسی نتابی، نتوانی ))*

2. The Following 2 Users Say Thank You to OMID MALEK AHMADI For This Useful Post:

کاربر حرفه ای
    عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    ميانگين پست در روز
    0.31
    تشكرها
    184
    231 بار تشكر شده در 120 پست

Exclamation پاسخ : آموزش ساختن هواپیمای مدل

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID MALEK AHMADI نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان !
    آقای phoenix شما اینقدر تبلیغ آقای کریمی را می کنی پولی هم میگیری ؟
    درسته آقای کریمی را همه میشناسن ولی فقط آقای کریمی توی اصفهان مدل کار نمیکنن ! 5 نفر دیگه هم هستن ! خواهشا دیگه تبلیغ شخص خاصی را نکن !
    در مورد هواپیما ی مدل هم می خواستم ببینم کجا آموزش دیدید ؟ پژوهش سرا ؟ یا جای دیگه ؟ چون چند تایی اشتباه کوچک دارید که ...
    آقای سیاوش استکی درست میگه ! بریدن از روی نقشه و سر هم کردن چوب ها میشه کاردستی ساختن ولی باید بگم کپی کردن datasheet و کپی کردن از روی بقیه ربات ها هم کار آنچنان سختی نیستا !!!
    چه خوب میشد طراحی هواپیما و اختراع یک ربات جدید را ببینیم توی این انجمن !!!!
    ولی با توجه به سن میشه گفت phoenix میتونید در آینده ی نزدیک به ساخت عمود پرواز و هاور کرافت مشغول بشید که یکم سخت تره !

در مورد هزینه ی هواپیمای مدل الکتریکی :
    100/000 تومان ساخت بدنه
    79/000 تومان موتور الکتریکی Brushless
    93/000 تومان speedcontrol
    79/000 تومان باتری 3cell
    برای ساخت هواپیمای مدل پیستونی :
    100/000 تومان ساخت بدنه
    60/000 تومان موتور
    سلام به همگی...
    با تشکر از آقای ملک احمدی
    خوب بالاخره یکی پیدا شد درمورد ساخت هواپیمای مدل نظر بده..
    با توجه به صحبت های آقای ملک احمدی چند نکته را باید خدمتتون عرض کنم:
    1.اولا که من به هیچ وجه تبلیغ کار های آقای کریمی را نکردم...و در ضمن اسمی هم از ایشان نیاوردم...و عکس هایی هم که گذاشتم صرفا برای کسایی بود که به هواپیمای مدل علاقه مندند ،نه برای تبلیغ شخص خاصی.
    2.من نگفتم فقط آقای کریمی هواپیمای مدل کار میکنن...پس حرف تو دهن آدم نندازین....کسانی مثل آقای کدخدایی ، کمپانی و.....هم در این زمینه فعالیت مهمی دارند.
    3.من آموزش هواپیما رو پژوهشرای دکتر فقیهی دیدم....از چند تا اشتباهاتم هم آگاهم...در اولین فرصت درستشون میکنم....خوشحال میشم نظر شما و دیگران را هم در مورد اشتباهاتم بدونم

4.ساخت هواپیمای مدل نیاز به تجربه و حداقل یه مربی داره....مطمئنم اگه کسی که تاحالا یه هواپیما نساخته ، بهش نقشه بدید و بگید حالا از روش بساز ، کپ میکنه...شاید ساده به نظر بیاد ولی وقتی شروع به ساخت یه هواپیمای ساده هم بکنید ، متوجه میشوید این کار کاردستی نیست.......حالا اصلا فرض کنیم ساخت هواپیما کاردستی باشه....مگه اشکالی داره؟؟....بعضی ها فقط برای تفریح هواپیما میسازن و بعضی ها هم حرفه ای کار میکنن...از اون مبتدی ها تا اون حرفه ای ها همشون از روی نقشه هواپیما میسازن(به غیر از کسایی که مهندسی نقشه کشی هواپیما رو بلد باشن)....اگر هم فکر میکنید میتونید نقشه ی هواپیما بکشید ، خب میتونید شروع کنید.....وقتی 600,000 تومن پول بی زبونو خرج کردید و دیدید هواپیماتون پرواز نکرد ، تقسیر من نیست...
    5.در مورد هزینه ی هواپیما هم چند تا ایراد داشتید که الان میگم:
    _1.قیمت رادیو کنترل 210 تومن نیست....ارزون ترین رادیوکنترلی که من دیدم 260 تومن بوده که اون هم خیییییلی مبتدی بود.
    _2.در مورد قیمت بدنه هم نمیشود قیمت دقیقی گفت...برای این که ساخت بدنه مهم ترین قسمتش ساخت بال هاست....بال ها رو هم میشود هم با یونولیت هم باکامپوزیت و هم با چوب بالسا ساخت که اگر بخواهید با یونولیت بسازید حدود 30 تومن در میاد ، اگر بخواهید با کامپوزیت بسازید حدود 50-60 تومن در میاد و ارزون ترین راه و درضمن سخت ترین راه هم ، ساخت بال با چوب بالساست که تقریبا مفت در میاد.....حالا باتوجه به این همه نوسان قیمت شما نمیتوانید بگید 100,000 تومن!....قیمت بدنه را میتوان از 70 تومن تا 140 تومن تخمین زد....
    .
    با این حال من برای نظر آقای ملک احمدی احترام قائل هستم.
    .
    با تشکر از آقای ملک احمدی به خاطر نظراتشون...
    .
    منتظر پاسخاتونم...
    مرسی
    ویرایش توسط Foenix : 08-24-2011 در ساعت 11:19 PM
    ایــن مـــاییم ، که جــــامون جــایی ،
    نیســــت ، جـــُز روی
    کـــــــــاغَـــذ
    رو مـــوج صـــِدایی ، بـُلــَــــند اَز ســــوزِ
    پیــانو ..
    از یه نــــقطه ی دور ...

4. اين کاربران از Foenix به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن خودرو خورشیدی
    عنوان کاربر
    مدیر انجمن خودرو خورشیدی
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشكرها
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط Foenix نمایش پست ها
    سلام به همگی...
    با تشکر از آقای ملک احمدی
    خوب بالاخره یکی پیدا شد درمورد ساخت هواپیمای مدل نظر بده..
    با توجه به صحبت های آقای ملک احمدی چند نکته را باید خدمتتون عرض کنم:
    1.اولا که من به هیچ وجه تبلیغ کار های آقای کریمی را نکردم...و در ضمن اسمی هم از ایشان نیاوردم...و عکس هایی هم که گذاشتم صرفا برای کسایی بود که به هواپیمای مدل علاقه مندند ،نه برای تبلیغ شخص خاصی.
    2.من نگفتم فقط آقای کریمی هواپیمای مدل کار میکنن...پس حرف تو دهن آدم نندازین....کسانی مثل آقای کدخدایی ، کمپانی و.....هم در این زمینه فعالیت مهمی دارند.
    3.من آموزش هواپیما رو پژوهشرای دکتر فقیهی دیدم....از چند تا اشتباهاتم هم آگاهم...در اولین فرصت درستشون میکنم....خوشحال میشم نظر شما و دیگران را هم در مورد اشتباهاتم بدونم

4.ساخت هواپیمای مدل نیاز به تجربه و حداقل یه مربی داره....مطمئنم اگه کسی که تاحالا یه هواپیما نساخته ، بهش نقشه بدید و بگید حالا از روش بساز ، کپ میکنه...شاید ساده به نظر بیاد ولی وقتی شروع به ساخت یه هواپیمای ساده هم بکنید ، متوجه میشوید این کار کاردستی نیست.......حالا اصلا فرض کنیم ساخت هواپیما کاردستی باشه....مگه اشکالی داره؟؟....بعضی ها فقط برای تفریح هواپیما میسازن و بعضی ها هم حرفه ای کار میکنن...از اون مبتدی ها تا اون حرفه ای ها همشون از روی نقشه هواپیما میسازن(به غیر از کسایی که مهندسی نقشه کشی هواپیما رو بلد باشن)....اگر هم فکر میکنید میتونید نقشه ی هواپیما بکشید ، خب میتونید شروع کنید.....وقتی 600,000 تومن پول بی زبونو خرج کردید و دیدید هواپیماتون پرواز نکرد ، تقسیر من نیست...
    5.منظورتون را از کپی کردن دیتاشیت ها از روی بقیه روبات هارو هم نمی فهمم....لطفا دقیق تر توضیح بدید!!
    6.در مورد هزینه ی هواپیما هم چند تا ایراد داشتید که الان میگم:
    _1.قیمت رادیو کنترل 210 تومن نیست....ارزون ترین رادیوکنترلی که من دیدم 260 تومن بوده که اون هم خیییییلی مبتدی بود.
    _2.در مورد قیمت بدنه هم نمیشود قیمت دقیقی گفت...برای این که ساخت بدنه مهم ترین قسمتش ساخت بال هاست....بال ها رو هم میشود هم با یونولیت هم باکامپوزیت و هم با چوب بالسا ساخت که اگر بخواهید با یونولیت بسازید حدود 30 تومن در میاد ، اگر بخواهید با کامپوزیت بسازید حدود 50-60 تومن در میاد و ارزون ترین راه و درضمن سخت ترین راه هم ، ساخت بال با چوب بالساست که تقریبا مفت در میاد.....حالا باتوجه به این همه نوسان قیمت شما نمیتوانید بگید 100,000 تومن!....قیمت بدنه را میتوان از 70 تومن تا 140 تومن تخمین زد....
    .
    با این حال من برای نظر آقای ملک احمدی احترام قائل هستم.
    .
    با تشکر از آقای ملک احمدی به خاطر نظراتشون...
    .
    منتظر پاسخاتونم...
    مرسی
    با سلام دوباره !
    در مورد نقشه کشی هواپیما میتونید به پژوهش سرای صائب مراجعه کنید ! هستن 18-19 ساله هایی که نقشه ی هواپیما میکشن !!!!
    بله درست میگید قیمت ها را بالا گفتم ! رادیو 4 کانال فوتابا 175000 تومان بود نه 210000 تومان !!!! ((چیزی که نمیشه دید،دلیل بر عدم وجودش نیست !!))
    www.hobbymax.ir

حتما یه سری بزنید !
    در مورد ساخت بال با بالسا شرمنده ولی راه های سخت تری هم هست !!!!!

کاربر حرفه ای
    عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    ميانگين پست در روز
    0.31
    تشكرها
    184

Cool پاسخ : آموزش ساختن هواپیمای مدل

با سلامی 2x دوباره!!!!
    ببخشید فکر کنم شما(آقای ملک احمدی)درست پستی که گذاشتم رو نخوندید!!
    اولا که وقتی بدیم 18-19 ساله برامون نقشه بکشن و ما از روش هواپیما بسازیم ، که میشه همون به قول خودتون کاردستی؟؟!!!!-----البته دو جور برداشت میشه کرد.....اگه منظورتون اینه که بریم از اونا نقشه کشی یاد بگیریم ، حق با شماست!
    -دوما ، من نگفتم قیمت رادیو کنترل را بالا گفتین!! گفتم پایین گفتین!! بله رادیو کنترل هایی هستند که حتی کمتر از 170,000 تومن باشند...اما موضوع اینه که به درد هواپیمای مدل نمیخورن!!...خودتون حساب کنین...رادیوکنترل 4 کاناله به درد میخوره یا نه؟؟بذارین دقیق تر توضیح بدم...دو تا کانال برای کنترل Elevator ها....یه کانال برای کنترل Ruder ....یه کانال برای کنترل Aileron ....خب کانال ها تموم شدند...بگید ببینم برای کنترل سرعت موتور ،خاموش و روشن کردن موتورdc می خواهید از کجا کانال گیر بیارید؟؟؟...من که گفتم ارزون ترین رادیوکنترل برای هواپیمای مدل 260 تومنه ، برای این بود که 6 کاناله بود و برای ساختن یه هواپیمای مدل آموزشی به درد میخورد....تازه برای ساخت هواپیما هایی با قدرت مانور بیشتر ، باید 8 کاناله و 10 کاناله بخرید.
    اینم بگم که رادیوکنترلی داریم که 4,000,000 تومن قیمتشه!!!!بله درست خوندید!! 4 میلیون تومن!!...که البته به درد شما و من نمیخوره!! چون 40 تا کانال داره و برای ساختن هواپیما هایی که دارای ترمز هوایی ، جمع شدن و باز شدن Landing gear ها و..... چند ده ها کار دیگه میکنن به کار میره!!
    .
    -راستی سخت ترین راه برای ساخت بال ، ساخت بال با بالساست!!چون باید 20 تا از قطعه یه Airfoil بسازید،تازه بعدش هم باید با تیرک های 1 متری چوبی به هم وصلشون کنید...تازه هم اگه تیرک ها یکم حتی یکم کج باشن باید بندازینشون دور!! خود من برای ساخت بال با چوب بالسا ، حدود 3-4 تا تیرک انداختم دور تا اون چیزی که میخواستم در اومد!!...بعدش هم باید به بدبختی Airfoil هارو سمباده بزنید تا همشون عین هم بشن....تو چسبوندن هم چون با چسب قطره ای کار میکنید اگه یکم یکی از Airfoil هارو کج بچسبونید....اون وقت فاتحه ی بالتون خوندس!!!....تازه روکش کردنش هم فاکتور میگیریم!....حالا بگید ببینم سخت تر از این هم میشه بال ساخت؟؟؟؟ اگه میشه ، بگید ما هم بدونیم
    .
    .
    قابل توجه دوستانی که نام قطعات بکار برده شده براشون دارای ابهام بود:
    Elevator : بال های متحرک بال افقی عقب
    Ruder : بال متحرک بال عمودی عقب هواپیما
    Aileron : بال های متحرک بال اصلی هواپیما
    Landing gear : تایر های هواپیما
    Airfoil : توضیح دادنش سخته....میتونید تو گوگل عکسشو سرچ کنید.
    .
    .
    .
    .
    با تشکر
    ویرایش توسط Foenix : 10-01-2011 در ساعت 11:19 PM
    نیســــت ، جـــُز روی
    کـــــــــاغَـــذ
    پیــانو ..
    از یه نــــقطه ی دور ...

مدیر انجمن خودرو خورشیدی
    عنوان کاربر
    مدیر انجمن خودرو خورشیدی
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشكرها
    72

با سلامی 2x دوباره!!!!
    ببخشید فکر کنم شما(آقای ملک احمدی)درست پستی که گذاشتم رو نخوندید!!
    اولا که وقتی بدیم 18-19 ساله برامون نقشه بکشن و ما از روش هواپیما بسازیم ، که میشه همون به قول خودتون کاردستی؟؟!!!!-----البته دو جور برداشت میشه کرد.....اگه منظورتون اینه که بریم از اونا نقشه کشی یاد بگیریم ، حق با شماست!
    -دوما ، من نگفتم قیمت رادیو کنترل را بالا گفتین!! گفتم پایین گفتین!! بله رادیو کنترل هایی هستند که حتی کمتر از 170,000 تومن باشند...اما موضوع اینه که به درد هواپیمای مدل نمیخورن!!...خودتون حساب کنین...رادیوکنترل 4 کاناله به درد میخوره یا نه؟؟بذارین دقیق تر توضیح بدم...دو تا کانال برای کنترل Elevator ها....یه کانال برای کنترل Ruder ....یه کانال برای کنترل Aileron ....خب کانال ها تموم شدند...بگید ببینم برای کنترل سرعت موتور ،خاموش و روشن کردن موتورdc می خواهید از کجا کانال گیر بیارید؟؟؟...من که گفتم ارزون ترین رادیوکنترل برای هواپیمای مدل 260 تومنه ، برای این بود که 6 کاناله بود و برای ساختن یه هواپیمای مدل آموزشی به درد میخورد....تازه برای ساخت هواپیما هایی ما قدرت مانور بیشتر ، باید 8 کاناله و 10 کاناله بخرید.
    اینم بگم که رادیوکنترلی داریم که 4,000,000 تومن قیمتشه!!!!بله درست خوندید!! 4 میلیون تومن!!...که البته به درد شما و من نمیخوره!! چون 40 تا کانال داره و برای ساختن هواپیما هایی که دارای ترمز هوایی ، جمع شدن و باز شدن Landing gear ها و..... چند ده ها کار دیگه میکنن به کار میره!!
    پس یه وقت نگین گرون ترین رادیوکنترل 300,000 تومنه!!!
    .
    -راستی سخت ترین راه برای ساخت بال ، ساخت بال با بالساست!!چون باید 20 تا از قطعه یه Airfoil بسازید،تازه بعدش هم باید با تیرک های 1 متری چوبی به هم وصلشون کنید...تازه هم اگه تیرک ها یکم حتی یکم کج باشن باید بندازینشون دور!! خود من برای ساخت بال با چوب بالسا ، حدود 3-4 تا تیرک انداختم دور تا اون چیزی که میخواستم در اومد!!...بعدش هم باید به بدبختی Airfoil هارو سمباده بزنید تا همشون عین هم بشن....تو چسبوندن هم چون با چسب قطره ای کار میکنید اگه یکم یکی از Airfoil هارو کج بچسبونید....اون وقت فاتحه ی بالتون خوندس!!!....تازه روکش کردنش هم فاکتور میگیریم!....حالا بگید ببینم سخت تر از این هم میشه بال ساخت؟؟؟؟ اگه میشه ، بگید ما هم بدونیم
    .
    .
    قابل توجه دوستانی که نام قطعات بکار برده شده براشون دارای ابهام بود:
    Elevator : بال های متحرک بال افقی عقب
    Ruder : بال متحرک بال عمودی عقب هواپیما
    Aileron : بال های متحرک بال اصلی هواپیما
    Landing gear : تایر های هواپیما
    Airfoil : توضیح دادنش سخته....میتونید تو گوگل عکسشو سرچ کنید.
    .
    .
    به خاطر لینکی هم که آقای ملک احمدی داند متشکرم....راستی دوستان میتونن عکس سروو هارو که من اینقدر برای توضیح دادنش خودمو کشتم اونجا ببینن.
    .
    .
    با تشکر
    با سلام !
    airfoil به هر مقطع آیرودینامیکی گفته میشه ! بال هواپیما هم نوعی مقطع آیرودینامیک محسوب میشه برای همین به بال هواپیما هم airfoil میگن
    در مورد elevartor یک کانال کافیه
    آقای Phoenix من که با شما دعوا ندارم که !!! خواستم اون چیز هایی که مشکل دارید را بگم ! در ضمن من مربی عمود پرواز و هاورکرافت پژوهش سرای نساجی و پژوهش سرای صائب هستم !

8. اين کاربران از OMID MALEK AHMADI به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر حرفه ای
    عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    ميانگين پست در روز
    0.31
    تشكرها
    184

Thumbs up پاسخ : آموزش ساختن هواپیمای مدل

با سلامی 3x دوباره!!
    ازتون تشکر میکنم به خاطر توضیحی که در مورد Airfoil دادید...کلی فکر کردم نتوستم توضیح خوبی براش گیر بیارم.
    شما که میگید برای Elevator یه کانال کافیه، خوب...بستگی داره هواپیما چطوری پرواز میکنه.....اگه Elevator یه تیکه باشه ، بله شما درست میگید...یه کانال کافیه....اما اگه دو تیکه (منظورم از دو تیکه اینه که یکی برای سمت چپ ، یکی هم برای سمت راست) باشه دوتا کانال میخوایم....مگر اینکه کاری که قراره Elevator انجام بده را به Aileron واگذار کنیم که در این صورت مجبوریم برای Aileron دو تا کانال در نظر بگیریم!!...پس در هر صورت باید برای Elevator , Aileron و Ruder حداقل 4 تا کانال در نظر بگیریم...
    آقای ملک احمدی ، من هم با شما دعوا ندارم....چون بحثی که داشتم میکردم جدی و دارای انتقاد بود ، شما فکر کردید من دعوا دارم..در ضمن میتونید منو علی ختاب کنید...
    راستی شما که مربی عمود پرواز و هاورکرافت هستید...در جای خودتون محترمید....ما داریم راجع به هواپیمای مدل  حرف میزنیم....نه راجع به عمود پرواز و هاورکرافت.....ساختمان این دو زمین تا آسمون با هواپیمای مدل فرق داره!!
    .
    .
    با تشکر
    نیســــت ، جـــُز روی
    کـــــــــاغَـــذ
    پیــانو ..
    از یه نــــقطه ی دور ...

مدیر انجمن خودرو خورشیدی
    عنوان کاربر
    مدیر انجمن خودرو خورشیدی
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشكرها
    72

با سلامی 3x دوباره!!
    ازتون تشکر میکنم به خاطر توضیحی که در مورد Airfoil دادید...کلی فکر کردم نتوستم توضیح خوبی براش گیر بیارم.
    شما که میگید برای Elevator یه کانال کافیه، خوب...بستگی داره هواپیما چطوری پرواز میکنه.....اگه Elevator یه تیکه باشه ، بله شما درست میگید...یه کانال کافیه....اما اگه دو تیکه (منظورم از دو تیکه اینه که یکی برای سمت چپ ، یکی هم برای سمت راست) باشه دوتا کانال میخوایم....مگر اینکه کاری که قراره Elevator انجام بده را به Aileron واگذار کنیم که در این صورت مجبوریم برای Aileron دو تا کانال در نظر بگیریم!!...پس در هر صورت باید برای Elevator , Aileron و Ruder حداقل 4 تا کانال در نظر بگیریم...
    آقای ملک احمدی ، من هم با شما دعوا ندارم....چون بحثی که داشتم میکردم جدی و دارای انتقاد بود ، شما فکر کردید من دعوا دارم..در ضمن میتونید منو علی ختاب کنید...
    راستی شما که مربی عمود پرواز و هاورکرافت هستید...در جای خودتون محترمید....ما داریم راجع به هواپیمای مدل حرف میزنیم....نه راجع به عمود پرواز و هاورکرافت.....ساختمان این دو زمین تا آسمون با هواپیمای مدل فرق داره!!
    .
    .
    با تشکر
    با تشکر !
    اگر موافق باشید روند بحث را عوض کنیم !
    بهتره آموزش را ادامه بدیم تا ...
    با تشکر از Artmis که کتاب خیلی خوبی در این زمینه گذاشت ! به همه ی دوستان توصیه می کنم این کتاب را مطالعه کنن ! اگر سوالی در مورد اون کتاب پیش اومد ،خوشحال میشم کمک کنم !

11. The Following 2 Users Say Thank You to OMID MALEK AHMADI For This Useful Post:

کاربر حرفه ای
    عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    ميانگين پست در روز
    0.31
    تشكرها
    184

Cool پاسخ : آموزش ساختن هواپیمای مدل

سلام...
    اولا که آقای ملک احمدی...نگفتین سخت ترین راه ساختن بال ، چه راهیه؟؟؟
    دوما که اگر دقت کرده باشید میبینید که توی همین بحث ها ، کلی آموزش بود...
    البته دیگران باید نظر بدن

.مر30 !
    ویرایش توسط Foenix : 09-02-2012 در ساعت 12:44 AM
    نیســــت ، جـــُز روی
    کـــــــــاغَـــذ
    پیــانو ..
    از یه نــــقطه ی دور ...

كاربر فعال
    عنوان کاربر
    كاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    0.13
    تشكرها
    48
    50 بار تشكر شده در 36 پست

می بخشید انگار لینکی که آرتیمیس گذاشته فیلتره دوباره بذارید ممنون

مدیر بخش
    عنوان کاربر
    مدیر بخش
    ميانگين پست در روز
    0.21
    تشكرها
    210
    325 بار تشكر شده در 134 پست

Wink پاسخ : آموزش ساختن هواپیمای مدل

استفاده از فیلترشکن رو توصیه می کنم.
    مانده است تا برسیم و به رعشه بیفتد همه چیز.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)